Здоров'я

Чи може дієта позбавити від депресії?

Згідно з результатами дослідження, проведеного в Університеті східній Фінляндії (University of Eastern Finland), здорова дієта здатна допомогти знизити ризик розвитку важкої депресії. Крім того, зменшення маси тіла пов’язане зі зниженням частоти розвитку депресивних симптомів.

Чи може дієта позбавити від депресії?

У ході дослідження вивчалися фактори ризику розвитку гострого коронарного синдрому. У ньому взяли участь 2 тис. чоловіків середнього віку і старше. Їх раціон і частота харчування вивчалися за допомогою анкетування, а інформація про частоту випадків розвитку депресії була отримана з Національного госпітального реєстру (National Hospital Discharge Register).

Результати даного дослідження, а саме наслідки впливу 3 -річного зміни способу життя на розвиток депресивних симптомів, також послужили підставою для іншого фінського дослідження з профілактики цукрового діабету. Адже добре відомо, що http://mirsovetov.ru/ – це не примха, а сурова реальність хворих на діабет. Учасниками даного дослідження стали 140 чоловіків і жінок середнього віку, які були рандомізовані на 2 групи – експериментальну і контрольну.

У людей в стані депресії часто відзначають низьке споживання поживних речовин. Проте залишалося незрозумілим, чи пов’язана дієта і споживання поживних речовин зі зниженням ризику виникнення депресії у здорових осіб.

У ході дослідження були отримані дані про те, що здорова дієта, яка включала вживання овочів, фруктів, ягід, злаків, м’яса птиці, риби і нежирного сиру, була пов’язана зі зниженням частоти виникнення депресивних симптомів і ризику розвитку депресії. Також було відзначено, що зниження ризику розвитку депресії пов’язано зі збільшенням споживання фолієвої кислоти. Джерелами харчових фолатів є овочі, фрукти, ягоди, злаки, м’ясо та печінка. Крім того, підвищене вживання кави було нелінійно пов’язано зі зниженням ризику розвитку депресії.

У свою чергу дотримання нездорової дієти з високим рівнем споживання ковбасних виробів, м’ясних продуктів, десертів і закусок, солодких напоїв, напівфабрикатів, хліба або обробленого картоплі було пов’язано із зростанням частоти виникнення депресивних симптомів.

На думку Ану Рузунен (Anu Ruusunen), одного з авторів дослідження, здорова дієта має потенціал не тільки в боротьбі з депресією, але і в її профілактиці.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button