Здоров'я

Збій в кишечнику може призвести до проблем з мозком

Давно відомо, що споживання великої кількості солі в їжі призводить до високого тиску, а це фактор ризику для цілого комплексу різних проблем зі здоров’ям, включаючи інсульт і хвороби серця. Але в останні роки з’явилися дослідження, що вказують на те, що зв’язок між споживанням солі та інсультом не має ніякого відношення до підвищення тиску і ризику захворювань серця. Передбачається, що існує певний зв’язок між кількістю споживаної солі і здоров’ям мозку.

Все більше наукових робіт вказує на взаємозв’язок кишечника і мозку, яку тепер деякі фахівці навіть називають віссю кишечник-мозок. Порушення цього зв’язку, як вважається, може бути причиною безлічі різних захворювань, в тому числі хвороби Паркінсона. Дослідження взаємовідносин кишечника і мозку тривають.

П’ять років тому кілька наукових робіт показали, що споживання великої кількості солі веде до імунних змін у кишечнику, з-за чого збільшується вразливість мозку перед аутоімунними захворюваннями, при яких імунна система помилково атакує здорові клітини організму, приймаючи їх за хворі або за збудників хвороб. Це дозволило припустити, що комунікація між кишечником і мозком відбувається за допомогою імунних сигналів. Нова дослідницька робота показує інший взаємозв’язок. Імунні сигнали від кишечника можуть послабити судини мозку, тим самим приводячи до збою в когнітивних процесах.

Наукова робота описує раніше невідомий тип комунікації між кишечником і мозком за допомогою імунної системи і вказує, що надмірне захоплення сіллю може погано позначитися на здоров’ї людини незалежно від показників тиску, погіршуючи стан судин.
Дослідження вказує на нові методи профілактики інсульту, який є другою за кількістю причиною смертей у світі. Зменшення споживання солі рекомендується для всіх людей. Вважається, що для того, щоб поліпшити смак їжі, кожен дорослий використовує в середньому від 9 до 12 грамів кожен день, тобто приблизно вдвічі більше рекомендованого ВООЗ кількості в п’ять грамів.

Вчені, які вивчали мишей, виявили, що імунні відповіді з кишечника викликають каскад хімічних відповідей, який досягає судин в голові, зменшує кровотік в них і кількість крові, що потрапляє в кору і гіпокамп, дві ділянки мозку, що відповідають за навчання і пам’ять. Це призводить до погіршення результатів у відповідних тестах. Погіршення пам’яті та здатності до навчання відбувається навіть при нормальному тиску. Кишечник відгукувався на надмірну кількість солі і випускав імунні сигнали, останні і ставали причиною порушення роботи мозку. Попри те, що дослідження зачіпало тільки тварин, вчені вважають, що схожі процеси відбуваються і в людському організмі.

Кнопка «Наверх»