Технології

Навчилися виробляти бензин з бактерій

Вчені Кореї, працівники науково-технічного інституту KAIST, змогли отримати генетично модифіковані бактерії, які здатні синтезувати бензин.

Така інформація розмістилася на сайті інституту. Вчені змогли примусити кишкову паличку синтезувати суміш алканів, правда, в незначних кількостях. Вони за своєю структурою близькі до автомобільного палива. Щоб змусити бактерії синтезувати нетипові для них з’єднання, учені додали в їх генетичну систему два кодуючих ферменти гена. Перший з них супроводжував перетворенню жирних кислот в альдегіди, а робота другого в забезпеченні трансформації альдегідів в алкани.

Один літр розчину, який містив три грами дріжджового екстракту, десять грам глюкози відтворив близько півграму вуглеводнів. Бактерії, які були генетично модифіковані, змогли виділити додекан C12H26, нонан C9H20, тетрадекан C14H30, трідекан C13H28 і 2- метілдодекан. Підсумкова суміш є дуже близькою за складом до автомобільного палива. Набір складних ефірів жирних кислот використовують у як паливі відомого під назвою біодизель. Розробка і випуск біопалива дуже затратне – буде потрібно вирощувати і збирати урожай ” енергетичних ” культур (це може бути соя, ріпак, цукровий очерет, кукурудза), а потім переробити це все в паливо.

Все ж при ціновій політиці нафти хот б у сорок доларів за барель ці витрати цілком змогли б окупитися. Крім економічних показників, використовувати біопаливо навіть як добавку до традиційного пального дозволить знизити рівень викидів СО2 та інших шкідливих елементів. Але так як нічого в нашому світі не нове, перший двигун, сконструйований більше сотні років тому Рудольфом Дизелем, здійснював роботу на арахісовій олії. Надихнувшись відкриваючими перспективам перед можливостями зрощування сільського господарства та енергетики, багато держав почали активно впроваджувати на свої ринки біопаливо.

В Америці та Європейському Союзі надійшли марки дизпалива і бензину, які містять біодобавки, а деякі країни розробляють державні програми відмови від бензину взагалі. Проте лідером у цій області є Бразилія, вона з цукрової тростини виготовляють близько третини уживаного палива. Країна є головним експортером біоетанолу і обіцяє, що в найближчі десять – двадцять років збільшать відсоток біопалива на світовому ринку до тридцяти.

Натхнення: www.moneyjournal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button