Земля

Зміни в погоді відбуваються кожного року

У змінах клімату, які відбуваються з середини минулого століття, вина людей на всі 95%, заявила авторитетна комісія ООН.

У Стокгольмі нещодавно пройшла прес-конференція, де підбивалися підсумки пленарного засідання Робочої групи експертів ООН зі зміни клімату. На ній прийняли, в остаточній редакції, першу частину П’ятої оціночної доповіді. 259 фахівців з 39 країн, які увійшли до складу комісії ООН, зробили висновок, що зміни клімату – на 95% справа рук людських.

Думка про те, що з кінця 1990-х років постійно знижуються темпи глобального потепління, вчені спростували. Саме діяльність людини стала причиною зростання температур з 1950 року.

Завдання експертів – не проводити власні дослідження, а обробити і підсумовувати дані, які накопичені за певний період. У документі йдеться, що людський вплив було виявлено в потеплінні океану і атмосфери, зміні кругообігу води, скорочені площі льоду і снігу, середній рівень океану виріс. З часів четвертої доповіді, зросла кількість свідчень про це, повідомляється в документі.

Температура планети, від парникових газів, підвищилася, приблизно, на 0,9 градуса, аерозолі на 0,3 градуса знизили її. На простому прикладі екваторіальної Африки, яка охоплена в даний момент війною, можна визначити багато це чи мало. При підвищенні середньорічної температури на 0,4 градуса за Цельсієм, ймовірність вбивств підвищилася на 4%, а на 14% зріс ризик етнічних конфліктів і нових громадянських воєн.

Найтеплішим періодом за 1400 років, стали останні три десятиліття, з 1983 по 2012 роки, в Північній півкулі нашої планети. Під зміною клімату мається на увазі не тільки потепління, сюди входять повені, збільшення потужності і числа ураганів.

На наших очах змінюється клімат, але думки вчених розходяться з питання, наскільки цей процес природний, а наскільки – антропогенний. Якщо людина винна у змінах на 95%, то інші 5 – це що? Сонячна активність, циклічні процеси – природні зміни клімату, роблять ефект, швидше за все, який не виходить за межі від -0,1 до 0,1 градуса за Цельсієм.

Натхнення: новости владивостока


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button