Здоров'я

Instagram як дзеркало депресії

Наша поведінка в соціальних мережах говорить про нас більше, ніж ми підозрюємо. Включаючи нашу потребу в допомозі. Дослідження, опубліковане в Журналі аналізу даних, показує, що алгоритм аналізу активності в Інстаграмі може діагностувати депресію краще лікарів.

Инстаграм как зеркало депрессии

Кріс Данфорт з Університету штату Вермонт і Ендрю Ріс з Гарвардського університету проаналізували 44000 фотографій, опублікованих в Інстаграмі 166 учасниками, 71 з яких раніше був діагностова депресія. Дослідницька команда розробила програму, яка звіряла фотографії з заздалегідь певними маркерами, наприклад, домінування сірого і темних кольорів у фотографіях людей з депресією, а також ознаки відсутності соціальної активності (що, на думку вчених, повинна була проявлятися у відсутності осіб на фотографіях).

Вони з’ясували, що фотографії, опубліковані людьми з депресією, частіше були витримані в синіх, темних і сірих тонах. Проте, всупереч очікуванням, люди c депресією частіше за інших публікували фотографії з однією особою (здорові люди розміщували групові фотографії з кількома особами). Дослідники не аналізували, кому належали особи, тому не можна говорити, що люди з депресією частіше роблять селфі.

Депресія також підштовхувала людей рідше використовувати фільтри, за винятком фільтра Inkwell, який робить фотографії чорно-білими. Люди без депресії воліли фільтр Valencia, який додає фотографій приємне сонячне світло.

За результатами аналізу вчені встановили, що їх метод діагностики депресії за допомогою штучного інтелекту був точний у 70% випадків. Лікарі ставили правильний діагноз лише у 42%.

Це один з декількох багатообіцяючих прикладів застосування штучного інтелекту в діагностиці психічних захворювань і порушень, які зараз застосовуються також для виявлення ознак шизофренії, хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Додаток для смартфонів Ginger.io, наприклад, дозволяє виявити тривожну поведінку свого власника (довге перебування вдома і відсутність спілкування з друзями) і вчасно подати сигнал його лікаря.

Штучний інтелект здатний надати велику допомогу в цій сфері охорони здоров’я, де часто захворювання виявляються недіагностоване або діагностовані не в повній мірі. В даний час в США спостерігається пік самогубств за останні 30 років. Небезпечні тенденції депресії, які приводять до суїциду, необхідно виявляти якомога раніше, і в цьому може допомогти штучний інтелект.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button