Здоров'я

Навіть помірне вживання алкоголю призводить до руйнування мозку

Навіть помірна кількість алкоголю може призвести до змін у структурі мозку і підвищити ризик погіршення його функцій, кажуть вчені.

Висновки вчених

В ході 30-річного дослідження, яке вивчало мозок 550 питущих людей середнього віку, помірно питущих і непитущих, вчені отримали цікаві висновки. Люди, які пили більше алкоголю, зіткнулися з підвищеним ризиком атрофії гіпокампу. Це пошкодження головного мозку, яке впливає на пам’ять людини і її здатність орієнтуватися в просторі.

Люди, які випивають більше 30 напоїв на тиждень, в середньому піддавали себе найбільш високому ризику, але навіть помірно питущі учасники дослідження (від 14 до 21 напою в тиждень) частіше стикалися з ризиком, ніж непитущі. Крім того, не було виявлено доказів, які підтвердили б захисний ефект легкого споживання алкоголю структури мозку.

Норма споживання алкоголю

Дослідники говорять, що отримані дані підтверджують важливість недавнього зниження граничних принципів вживання алкоголю у Великобританії, але ставлять під питання межі, рекомендовані в Сполучених Штатах. Директиви США припускають, що до 24,5 одиниць алкоголю в тиждень — це безпечне для людей, але дослідження показало підвищений ризик структурних змін головного мозку, навіть якщо пити від 14 до 21 напою в тиждень.

Гранична норма визначається як 10 мілілітрів чистого спирту. У двох великих келихах пива міститься приблизно 2 мл чистого спирту, в пляшці вина — 9 мл, і один — в шотах.

Кілліан Велч, психоневролог в Royal Edinburgh Hospital, яка не була безпосередньо залучена до дослідження, впевнена: ці результати підкреслюють, що алкоголь в дозах, які для багатьох здаються нормальними, може чинити шкідливий вплив на здоров’я.

Особливості проведення дослідження

У дослідженні були проаналізовані дані щодо впливу тижневої дози алкоголю на когнітивні функції учасників. Ці функції неодноразово вимірялися протягом 30 років, в період з 1985 по 2015 рік. У дослідженні брали участь 550 чоловіків і жінок без будь-яких проблем зі здоров’ям. Середній вік початку дослідження становив 43 роки. Вчені регулярно проводили вимірювання функцій мозку учасників, а в кінці дослідження провели сканування за допомогою МРТ.

Після коригування декількох потенційно важливих факторів, які могли вплинути на результати, вчені виявили, що високий рівень споживання алкоголю пов’язаний з підвищеним ризиком зниження функцій головного мозку.

Вживання алкоголю у великих кількостях також було пов’язано з поганою цілісністю білої речовини. Це важливий фактор, якщо мова йде про когнітивне функціонування.

Вчені відзначили, що їх дослідження було обсерваційним, тому вони не можуть робити висновків про причинно-наслідкові зв’язки. Однак вони додали, що отримані результати можуть мати важливі наслідки для суспільної охорони здоров’я.

Натхнення: fb.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button