Здоров'я

Чим корисний сон для здоров’я

Близько третини всього життя нам доводиться проводити у сні. Під час сну в організмі відбуваються різноманітні відновлюючі процеси, які приводять в порядок молекули і клітин, пошкоджені за період денного неспання.

porady_dlia-snu_500

Вчені-медики з’ясували, що під час сну в організмі людини виробляється до 1000 хімічних сполук, які мають лікувальну дію.

Так, наш мозок під час сну виробляє гормони росту, які активізують метаболізм, стимулюють оновлення клітин в нашому організмі, що сприяє підвищенню пружності шкіри, сполучних тканин.

Останні дослідження вчених розкрили нарешті секрет ідеальної фігури. Виявляється, під час сну відбувається збільшення швидкості обмінних процесів в організмі, що й сприяє також спалюванню калорій. Виходить, щоб схуднути потрібно лише багато спати. Начебто просто, та не зовсім. Слід пам’ятати, що сон, який сприяє скиданню ваги, повинен бути дійсно глибоким і досить тривалим. А щоби вам справді було комфортно під час сну, вибирайте ортопедичні матраси на http://podushka.com.ua/, ціна та якість яких вас вельми здивує.

Ще в організмі людини під час сну виробляються такі гормони, як ендорфін і мелатонін.

Ендорфін – гормон радості і щастя сприяє усуненню депресивних станів, зняттю стресу, підняттю настрою.

Читайте також: Знайдена генетична умова щасливого шлюбу

Мелатонін так і називають – гормоном сну і довгого життя. Саме вночі під час сну виробляється 70 % добової норми мелатоніну – гормону, роль якого захищати організм від стресів та передчасної старості, від застуди і навіть онкологічних захворювань.

Організм може виробляти цей гормон тільки в темряві. З настанням сутінків кількість вироблюваного мелатоніну починає рости, стає максимальним з 12.00 години ночі до 4.00 години ранку, а з приходом світанку падає. Мелатонін сприяє зниженню рівня холестерину, зниження артеріального тиску, а також запобігає остеопорозу, захищає організм від шкідливого впливу канцерогенів, гербіцидів і радіонуклідів, є поглиначем вільних радикалів, також, нестабільних молекул, які завдають шкоди організму тим, що руйнують ДНК, ушкоджують клітини і тканини, провокують розвиток раку, серцевих захворювань. Мелатонін – найсильніший імуностимулятор, що сприяє також омолодженню організму. Недарма практично всі довгожителі багато сплять.

Фахівці з’ясували, що сон контролює білок, який тісно пов’язаний з регуляцією активності клітин, що відповідають за імунітет. Якщо у людини сон не порушений, то імунна система не дає збоїв.

Читайте також: П’ять причин, чому корисно спати “голяка”

Отож, робимо висновок, що сон найкращий ще й тим, що природний, джерело здоров’я, молодості і краси. Хороший, міцний сон покращує пам’ять, процеси мислення, рятує від депресії, додає сили.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button