Головна / Здоров'я / Білл Гейтс передбачив масову епідемію інфекційного захворювання, яка забере життя мільйонів людей

Білл Гейтс передбачив масову епідемію інфекційного захворювання, яка забере життя мільйонів людей

Голова ради директорів Microsoft Білл Гейтс передбачив масову епідемію інфекційного захворювання, яка забере життя мільйонів людей. В інтерв’ю виданню Vox він розповів, що зібрав групу дослідників, яка повинна була змоделювати можливу інфекційну катастрофу.

b46bafb0e2ce43c4b3dec598ecce7ad4

Дослідники прийшли до висновку, що в разі поширення хвороби на зразок іспанського грипу за 250 днів по всьому світу загинуть 33 мільйони чоловік. «З точки зору поширення захворювань ми створили найбільш небезпечне середовище в історії людства», – сказав Гейтс.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Задаючись питанням про те, що в найближчі 20 років зможе згубите більше 20 мільйонів чоловік, Гейтс розглянув декілька варіантів. І зробив висновок, що сценарії фільмів-катастроф малоймовірні. Масштабний землетрус, виверження вулкана або падіння астероїда навряд чи знищать людство. Небезпека ядерної війни, на думку Гейтса, теж досить мала.

Гейтс також порівняв втрат у двох світових війнах з числом смертей від іспанського грипу. Як з’ясувалося, іспанка забрала більше життів в 20 столітті.

Як відзначають автори Vox, людство знає про небезпеку пандемії, думає про неї і боїться її. «Ми так багато про це говоримо – навіть смішно, що ми не готові до такого розвитку подій. А ми не готові. Як у випадку з лихоманкою Ебола», – зазначає видання.

На думку Гейтса, у нинішніх умовах наслідки пандемії якого-небудь інфекційного захворювання будуть куди більш катастрофічними, ніж наслідки епідемії іспанського грипу в 1918-19 роках. Тоді виявилися заражені 550 мільйонів чоловік. «Сьогодні всього за 60 днів хвороба пошириться по містах у всьому світі. З іспанським грипом такого не було», – сказав Гейтс.

Читайте також: 

Це пов’язано з більш вільним пересуванням: сьогодні перетинають державні кордони в 50 разів більше людей, ніж сто років тому. До того ж, про деякі захворювання стає відомо вже після того, як вони забирають життя великої кількості людей. Так було з лихоманкою Ебола. Експерти впевнені: якби спалах цієї хвороби стався в США, з нею б покінчили більш оперативно. Але вона сталася в Африці.

«Гвінея не хотіла визнавати епідемію, тому що це стало б смертним вироком для інвестицій і туристичної галузі», – зазначив Гейтс.

Епідемія лихоманки Ебола почалася в Гвінеї в 2014 році. Потім захворювання поширилося на сусідні країни.

Натхнення: earth-chronicles.ru