Екологія

«Соняшник» виробляє електрику і питну воду

Інженери IBM представили гібрид системи вироблення екологічно чистої енергії і механізму опріснення води. Пристрій оснащений параболічною тарілкою площею в 40 квадратних метрів, виготовленої з запатентованого волокнистого матеріалу.

19-11-14-foto-cikavosti550x408-1

Бетонний «соняшник» висотою 30 футів (трохи більше 9 метрів), оснащений найтоншими дзеркалами з алюмінію і лабіринтом трубочок, по яких циркулює рідина, що охолоджує основні робочі компоненти пристрою.

[ads2] Генератори пристрою здатні перетворювати 80% енергії сонячного випромінювання в електрику та гарячу воду. Як заявляють його творці, кожен «соняшник» в сонячний день зможе виробляти 12 кВт електрики і 20 кВт тепла. Цієї енергії достатньо для постачання декількох житлових будинків.

“Ми використовуємо вторинні енергоресурси для дистиляції та кондиціонування, отримуємо 25% дохідності по сонячної енергії і 80% енергоефективності,” – розповідає провідний автор дослідження Бруно Мішель з IBM Research.

Читайте також: Warka Water — вода з нічого + відео

Дана система також може бути налаштована таким чином, щоб забезпечувати людей питною водою. Вода, яка містить солі, проходить через нагрівальні трубки, а потім переходить в дистиляційну систему з проникною мембраною, де вона випаровується і опріснюється. Така система здатна видавати 40 літрів питної води на квадратний метр приймача щодня. А якщо поставити на певній площі достатньо конструкцій, то в теорії одна «ферма» зможе забезпечувати питною водою ціле місто.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button