Людина

До 2100 року населення Землі може перевищити 11 млрд осіб

Сьогодні населення Землі становить 7,2 млрд. Очікується, що до 2025 року воно перевалить за вісім мільярдів, а до 2050 року досягне більше 9,5 млрд, до 2100 року – 11 млрд. Зростання населення відбудеться, в основному, за рахунок країн, що розвиваються . У розвинених державах рівень населення практично не зміниться, не враховуючи Європи, де воно буде скорочуватися.

Це – головний висновок прогнозу в області народонаселення, підготовленого Департаментом економічного і соціального розвитку ООН.

Економістам ООН довелося відкоригувати свій минулий прогноз, оскільки сучасні тенденції свідчать про більш стрімке зростання чисельності жителів Землі, ніж передбачалося раніше. Так, очікується, що до 2028 року Індія за кількістю жителів пережене Китай. До цього часу населення кожної з цих країн складе 1450000000 людей, після чого населення Індії продовжить рости, а Китаю – скорочуватися.

На думку експертів, головні причини стрімкого зростання населення – висока народжуваність в країнах, що розвиваються і глобальне збільшення тривалості життя.

При цьому 48% населення живе в країнах з низьким рівнем народжуваності. Це – практично вся Європа, не рахуючи Ісландії, 19 азіатських держав, 17 країн американського континенту, дві африканські і одна в Океанії. Найбільші країни з низькою народжуваністю – це Бразилія, В’єтнам, Китай, Росія, США і Японія.

Висока народжуваність спостерігається в африканських країнах, Афганістані та Тиморі-Лешті. Що стосується середньої тривалості життя, то, за даними ООН, з 1950-1955 рр.. до 2005-2010 рр.. вона збільшилася з 47 років до 69. Очікується, що тривалість життя і далі буде рости такими ж темпами.

Натхнення: www.cybersecurity.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button