Здоров'я

Вчені: Початківці марафонці знижують вік судин на 4 роки

Люди, які вперше беруть участь в марафоні, мають деякі переваги для здоров’я. Вчені прийшли до висновку, що після тренувань і першого марафону у людини знижуються показники АТ і окостеніння аорти, також зменшується вік судин на чотири роки.

Фахівці повідомляють, що прийняття участі в марафоні або насолода від бігу є чудовою мотивацією для ведення активного способу життя. Вчені проаналізували дані 138 здорових бігунів, які вперше взяли участь в Лондонському марафоні 2016 і 2017 років. Дослідники провели огляд добровольців до тренувань та після марафону. Середній вік бігунів склав 37 років, трохи менше половини з них – чоловіки. Експерти перевіряли артеріальний тиск вимірювали жорсткість аорти за допомогою магнітно-резонансної томографії серцево-судинної системи.

Біологічний вік аорти визначали за співвідношенням між віком марафонця і твердістю аорти на трьох рівнях. Всі учасники повинні були дотримуватися «плану підготовки для початківців», який передбачений марафоном, що складається з 3 пробігів в тиждень, зі збільшенням навантаження протягом 17 тижнів до початку марафону. За результатом експерименту вчені Інституту серцево-судинних наук в Університетському коледжі Лондона прийшли до висновку, що за допомогою бігу початківці марафонці змогли знизити параметри систолічного і діастолічного АТ на 4 і 3 мм рт. ст. Твердість аорти також зменшилася, значення були рівні чотирирічному скорочення її віку.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button