Земля

Найбільша міграція в історії Землі торкнеться всіх живих організмів на планеті

Міжнародна команда вчених помітила, що багато морських мешканців змінюють місце проживання кожну добу. Це впливає на кількість вуглецю на планеті.

Дослідники помітили, що щодня трильйони зоопланктонів, багато з яких менше рисового зернятка, дрейфують під поверхнею океану, а з настанням ночі піднімаються вгору і змінюють місце проживання.

У міру підйому на поверхню до них приєднуються скупчення іншого зоопланктону: копеподи, сальпи, криль і личинки риб. Вночі вони залишаються біля поверхні, але з появою перших променів світла знову йдуть в глибину. У міру того як світла на одній території стають менше, вони переміщаються зі сходу на захід через Тихий, Індійський, Південний і Атлантичний океани.

Дослідники назвали це “денною вертикальною міграцією” – це найбільше подібне явище на планеті. За їхніми оцінками, близько 10 млрд тонн тварин здійснюють такі переміщення щодня. Деякі з них піднімаються з глибини більше 1 км. Під час цієї подорожі вони проходять через частини океану, де температура відрізняється на десятки градусів, а тиск змінюється в 30 разів. Це відкриття змінює уявлення вчених про фітопланктон – раніше вони думали, що їх поведінка залежить тільки від течії.

Це впливає на багато процесів на Землі – на поверхні океану фітопланктон поглинає величезну кількість вуглекислого газу з атмосфери, але більшу частину викидає назад в повітря, часто протягом декількох днів. А мігруючий зоопланктон викидає вуглець в глибині океану, де він може зберігатися протягом сотень або навіть тисяч років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments