Земля

Складено список найбільш небезпечних місць на планеті

Філіппіни, Китай, Японія і Бангладеш були визнані найнебезпечнішими місцями на планеті. Згідно зі списком лондонської компанії «Веріск-Меплкрофт», вищеназвані країни знаходяться в зоні найвищого ризику впливу штормів, повеней, землетрусів, вулканів, цунамі, лісових пожеж, зсувів та інших стихійних лих.

12-04-15-foto-600x328-1

 

Рейтинг найбільш «ризикових» населених пунктів очолила Порт-Віла – столиця республіки Вануату. За іронією долі, всього через 12 днів після публікації списку по крихітній острівній державі промчав тропічний супертайфун «Пем», убивши щонайменше 24 осіб і змусивши покинути свої будинки 3000 жителів.

Вісім з 10 найбільш небезпечних населених пунктів в світі знаходяться на іншій державі-архіпелазі – Філіппінах. Частота та інтенсивність стихійних лих на Філіппінах поєднуються з низьким рівнем організації оповіщення про природні катастрофи та усунення їх наслідків.

Читайте також: Майже 2 мільйони людей загинули за 40 років стихійних лих 

Китай, Японія і Бангладеш майже в рівній мірі уразливі перед стихійними лихами, так як велика частина населеної території цих країн піддається впливу штормів, повеней і землетрусів. Розташований в низовині Бангладеш і зовсім знаходиться під загрозою затоплення через підйом рівня світового океану.
Страждати від природних пригод можуть і ті країни, які не знаходяться безпосередньо в зоні ризику.

Так, США входить в число 50 країн, які несуть найбільш сильні втрати від стихійних лих. Справа в тому, що багато американських компаній закуповують в регіонах ризику сировину, а також у високому рівні інвестування США в економіку країн третього світу. У п’ятірку країн, яким стихійні лиха найбільше б’ють по кишені, крім США входять Китай, Індія і Тайвань, очолює список Японія.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button