Людина

Сварки з коханими наближають ранню смерть

Сварки зі своєю другою половинкою збільшують ймовірність ранньої смерті, пише The Daily Mail з посиланням на дослідження співробітників Університету Юти.

Якщо людина вважає, що партнер її не підтримує, то у неї цілком ймовірно розвинеться хвороба серця. Як показало опитування, коли партнер підтримує, або сильно засмучує людину, відзначається високий рівень кальцифікації артерій, що підвищує ризик передчасної смерті.

Сварки з коханими наближають ранню смерть

Учені опитали 136 літніх пар (середній вік – 63 роки, а тривалість шлюбу – 36 років). Оцінювалася загальна ступінь задоволення шлюбом і рівень наданої одним з партнерів підтримки. Приблизно 30 % осіб розцінювали партнера як джерело підтримки, а в 70 % випадків партнер то підтримував, то відмовлявся від цієї ролі. Сканування за допомогою комп’ютерної томографії показало стан коронарних артерій учасників дослідження.

Найвищі рівні кальцифікації фіксувалися, якщо обидва партнери вважали, що друга половина підтримуює, або не виправдовує надій. Це, мабуть, змінювало ставлення людей один до одного, підвищувало рівень стресу, що впливало на серце і судини. Якщо ж так думав лише один партнер, то ризик був значно нижчим. Ефект не залежав від статі людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button