Екологія

Льодовики Землі щорічно втрачають 335 млрд тонн внаслідок танення

За останні 30 років танення льодовиків на Землі прискорилося, і зараз вони втрачають щорічно в середньому 335 млрд тонн своєї маси, що призводить до підйому рівня Світового океану майже на один міліметр у рік. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених, що проводила широкомасштабне дослідження під керівництвом фахівців Цюріхського університету.

“Загалом ми втрачаємо масу льоду, що майже в три рази більше, ніж весь лід в Альпах, і все це лише за рік”, – заявив провідний автор наукової роботи, гляціолог Міхаель Земп.

Вчені при проведенні дослідження спиралися на дані спостережень за льодовиками на місцях і супутникових геодезичних вимірювань. Це дало можливість провести віртуальну реконструкцію товщини понад 19 тис. льодовиків на планеті.

“Комбінуючи ці два методи вимірювань і маючи всеосяжну базу даних, ми може дати оцінку того, як багато льоду тануло з 1960-х років у кожному регіоні”, – пояснив Земп.

Експерти підрахували, що з 1961 по 2016 рік льодовики втратили в результаті танення в цілому 9625 млрд т льоду. Це призвело до підйому рівня води в океані за цей період на 27 мм. Найбільше води втратили льодовики Аляски. Далі йдуть Патагонія і Арктичний регіон. Значні втрати від потепління зазнали також крижані шапки в Альпах, на Кавказі і в Новій Зеландії, проте в силу свого порівняно скромного розміну, вони зіграли лише незначну роль у піднесенні рівня Світового океану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button