Наука

Препарат для схуднення полегшує навчання людей з надмірною вагою

Ліраглутід надає позитивний вплив на мозкову діяльність у людей з ожирінням.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Дослідники з Інституту досліджень метаболізму Товариства Макса Планка показали, що знижена чутливість клітин до інсуліну, пов’язана з надмірною вагою, знижує здатність до асоціативного навчання. Одноразова доза ліраглутіда, препарату для схуднення, звернула назад ці зміни і повернула мозок в «нормальний» стан.

Дослідники виміряли, наскільки добре запам’ятовування асоціацій працює у людей з нормальною і надлишковою масою тіла. Для випробування відібрали 30 осіб з нормальною чутливістю до інсуліну і 24 зі зниженою (пов’язаної з надмірною вагою). Учасникам в кожній групі ввечері вводили або ліраглутід, або плацебо. На ранок після ін’єкції випробуваним давали навчальне завдання для оцінки ефективності асоціативного навчання.

Аналіз показав, що здатність пов’язувати сенсорні стимули була нижче у людей з ожирінням, ніж в учасників з нормальною вагою, і що мозкова активність у перших з них була знижена в областях мозку, пов’язаних з асоціативним навчанням. При цьому одноразовий прийом ліраглутіда усував ці порушення у людей з надмірною вагою.

Ми показуємо, що основні види поведінки, такі як асоціативне навчання, залежать не тільки від умов зовнішнього середовища, але і від метаболічного стану організму. Наявність надмірної ваги визначає те, як мозок асоціює сенсорні сигнали і які реакції формуються, – говорить Марк Тіттгемейер, співавтор дослідження

Асоціативне навчання — одна з базових функцій мозку, яка пов’язує зовнішні стимули і реакцію на них. Так мозок дізнається про наслідки після зіткнення з подразником. Асоціативне навчання є основою для формування нейронних зв’язків і надає стимулам мотивуючу силу.

Дослідники відзначають, що наявність доступних ліків, які мають позитивний вплив на активність мозку при надмірній масі тіла, обнадіює. Але неприємно дивує сам факт того, що зміни в роботі мозку відбуваються у молодих людей з ожирінням без будь-яких інших захворювань.

«В майбутньому профілактика ожиріння повинна грати набагато більшу роль в нашій системі охорони здоров’я», — говорить Рут Хансен, лікар Кельнської університетської лікарні і співавтор дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button