Людина

Названа нова причина раптової зупинки серця

Крім вже виявлених основних факторів зупинки серця, серед яких головними є фібриляція шлуночків, що призводить до повного припинення діяльності м’язового органу в 90% випадків, а також додаткових причин у вигляді хвороб серця та ін., досліджено новий фактор ризику подібного стану. Свідчать результати багаторічної праці вчених, опубліковані у виданні Medical Xpress.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту і Гарвардського університету проаналізували генетичну інформацію про 600 живих і здорових, а також померлих від зупинки серця людей. Кардіологи у своєму дослідженні спиралися на 49 генів, тісно пов’язаних з серцево-судинними захворюваннями.

Згідно з поясненнями доктора медичних наук Аміта Хера, вибірка базувалася на тих генах, які сприяють виникненню будь-якої з чотирьох причин раптової смерті:

  1. слабке серце через порушення насосної функції,
  2. серцевий напад,
  3. проблеми з ритмом серцебиття,
  4. розрив у головній кровоносній судині.

Аналіз виявив 14 варіацій у семи генах, до того ж, як мінімум одна була виявлена у 15 досліджуваних, які померли від зупинки серця. Учені протягом 14 років спостерігали за групою з 4 500 здорових людей, з яких 41 людина була носієм даних мутацій. Тобто так званий «смертельний» набір генів є у 1% людей.

Як уточнюють кардіологи, подібна аномалія не завжди закінчується зупинкою серця, однак ризик раптової смерті у таких людей збільшено в три рази. Тут важливими факторами є непрямі причини, наприклад, шкідливі звички і високий артеріальний тиск.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть