Людина

Названа несподівана користь від домашніх тварин

Життя в міському середовищі без домашньої тварини може позначитися на психічному здоров’ї людини, з’ясували дослідники з Ульмського університету і Колорадського університету в Боулдері.

Для експерименту були відібрані сорок німців у віці 20-40 років. Половина з учасників дослідження виросла на фермі в оточенні тварин, у той час як інша половина весь час проживала в місті і рідко контактувала з ними.

Піддослідним запропонували вирішити нескладну математичну задачу на час. Для вивчення реакції їх імунітету у чоловіків брали проби крові і слини за п’ять хвилин до тесту, а також через 15, 60, 90 і 120 хвилин після.

В результаті у другої групи в крові фіксувався підвищений рівень моноядерних клітин периферійної крові, які є основним компонентом реакції імунітету на стресові ситуації. Навіть через дві години після завдання у міських жителів було підвищений вміст інтерлейкіну-6 та знижена активність інтерлейкіну-10, що свідчить про протизапальний процес в стресовій ситуації.

У людей, які виросли на фермі, реакція організму на стрес була спокійнішою, а це, в свою чергу, може знизити ризик розвитку у них психічних захворювань у майбутньому.

На думку дослідників, мікроорганізми, які передаються від домашніх тварин їх господарям, роблять людину більш пристосованою до стресу, оскільки під впливом бактерій імунній системі вдається досягти балансу в протизапальних процесах і запобігти ризик розвитку алергії, автоімунних захворювань, а також психічних розладів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button