Наука

Названа одна з причин агресії і гіперактивності дітей

Дослідження показало, що хлопчики, чиї матері страждають від депресії під час вагітності, частіше бувають гіперактивними й агресивними. Дослідники також виявили, що діти з більшою ймовірністю розвивають депресію до 18 років, якщо їх матері страждають від пренатальної депресії.

Hay et al., JNeurosci 2020

Симптоми пренатальної депресії були пов’язані з ослабленням частин білої речовини в поясі стихар (зліва) і мигдалеподібному тілі (праворуч).

Підраховано, що 1/5 частин жінок страждає від симптомів депресії під час вагітності. Вчені виявили, що ця пренатальна особливість пов’язана з поведінковими проблемами та проблемами розвитку у дітей, проте як саме вона призводить до цих змін, залишається неясним.

На думку вчених, одне з пояснень може полягати в ослабленні мозкових зв’язків, які впливають на поведінку дитини. Дослідження показало, що ослаблення повідомлень в білій речовині в головному мозку також пов’язано з підвищеною агресивністю і гіперактивністю у дітей чоловічої статі.

У своєму дослідженні група з Університету Калгарі обстежила 54 вагітних жінок і дітей, яких вони народили. Під час вагітності жінок просили заповнити анкету з питанням про те, чи відчувають вони симптоми депресії. Після того, як діти народилися, дослідники використовували так звану «дифузійну МРТ» – метод візуалізації, який може виявити силу структурних зв’язків між різними частинами мозку.

Більш виражені симптоми пренатальної депресії у матерів були пов’язані зі слабшими зв’язками в білій речовині між областями мозку, які беруть участь в емоційній обробці у дітей. Ці особливості сполучної тканини можуть призводити до того, що діти не можуть управляти інтенсивністю і тривалістю негативних емоцій, таких як страх, печаль або гнів.

Отримані результати підкреслюють необхідність поліпшення пренатального догляду для виявлення і лікування депресії, щоб підтримати матерів і розвиток їхніх дітей, кажуть дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button