Наука

Виявилося, що мавпи теж можуть ходити на «побачення»

Примати не часто діляться їжею, оскільки в їх природі закладено «накопичувати» енергію для себе. У новому дослідженні вчені помітили, що деякі мавпи все ж не проти ділити їжу з іншими. Фахівці вважають, що ця дія еквівалентна «походу на побачення» з вечерею у людей.

Єдиний приклад того, коли мавпи діляться їжею – це турбота матері про своє дитинча, більше в дикій природі досі не було помічено таких прикладів. Однак останні спостереження доктора Камілли Труазьє показали, що золотисті левові ігрунки Не проти ділитися їжею з іншими дорослими особинами.

Отримані дані свідчать про те, що ці тварини, які мешкають в лісах Бразилії, можуть вести складніше і гнучкіше соціальне життя, ніж вважалося раніше. Як виявилося, вони можуть зміцнювати соціальні відносини поза сімейною групою, ділячись своєю їжею.

Камілла Труазьє сказала:

«З огляду на те, що люди спеціально виходять з сім’ї, щоб знайти можливості для розмноження, я припускаю, що цей процес з поділом їжі може бути способом оцінити доступність соціальних партнерів. Хоча функція передачі їжі між групами повністю не вивчена і вимагає додаткової роботи, нові спостереження сприяють нашому розумінню поведінки у приматів ».

Раніше вчені припускали, що коли тварини діляться їжею або спостерігають за тим, як їдять інші – це дає особинам розуміння, що можна їсти, а що не можна. Однак спостереження показують, що це також впливає на розвиток і зміцнення соціальних зв’язків.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button