Людина

Вся справа в ДНК: вчені назвали найбільш хворобливу націю на планеті

ДНК жителів Фінляндії володіє схожою будовою, що і стало причиною зростання числа спадкових захворювань, зробивши фінську націю однією з найхворобливіших на планеті. Разом з тим, підкреслюють вчені, ця особливість допомагає генетикам успішно досліджувати і боротися зі спадковими захворюваннями.

Все дело в ДНК: Ученые назвали самую больную нацию на планете

Фахівці взялися за вивчення генетичної історії фінів, намагаючись таким чином виявити ділянки ниток ДНК, які призводять до виникнення найрізноманітніших хвороб. Під час дослідження було зафіксовано не менше 26 небезпечних видів ДНК, які пов’язані з порушенням обміну речовин та захворюваннями серцево-судинної системи. 19 з них зустрічаються тільки у жителів Фінляндії й виникають у фінів в два десятки разів частіше, ніж у представників інших націй. Ці порушення можуть приводити до розвитку ожиріння, появи цукрового діабету і складним захворюванням серця.

За словами вчених, фіни є унікальним, якоюсь мірою ізольованим і генетично споріднених народом. Більш того, за історію існування цієї нації вона неодноразово скорочувалася з-за природних катаклізмів, що робило її ще більш однорідною. Ось чому ДНК фінів виявилося такою схожою, а також це призвело до виникнення цілого комплексу спадкових патологій, названі згодом «фінськими спадковими хворобами».

Такі хвороби, стверджують фахівці, зустрічаються у всіх країнах світу, проте саме у Фінляндії їх діагностують значно частіше, оскільки їх причиною стають одним і ті ж генні мутації.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button