Людина

Названі переваги читання на свіжому повітрі

Дослідники виміряли реакцію зорових нейронів на темні або світлі квадрати. Результати показали, що візуальний контраст на відкритому повітрі збільшувався. Це говорить про те, що читання при яскравому світлі стимулює зоровий мозок більш ефективно.

Image by silviarita from Pixabay

 

Письменники, дизайнери і музиканти використовують контраст, щоб підкреслити важливі моменти в тексті, зображеннях і мелодіях. У зорі контраст описує різницю в інтенсивності світла між стимулом і його оточенням.

Контрастність – це те, що робить темну букву на білій сторінці легшою для сприйняття, ніж сіру. Ранні дослідження стверджували, що контрастність тексту не змінюється в залежності від інтенсивності світла. Темна буква на білій сторінці залишатиметься темною і при яскравому сонячному світлі, і при тьмяному кімнатному освітленні.

Вчені з Коледжу оптометрії Державного університету Нью-Йорка досліджували переваги читання при різних умовах освітлення. У тестах, проведених на кішках і на людях, вони виміряли реакцію зорових нейронів на темні або світлі квадрати на свіжому повітрі й в приміщенні.

На учасників та тварин наділи монітори ЕЕГ – щоб відстежувати ритми хвиль мозкової активності. Потім вчені перевірили реакцію мозку на темні й світлі квадрати при різному освітленні. Виявилося, контрастність тексту залежить від яскравості світла. ЕЕГ показала, що нейрони зорової кори реагували на зміну освітлення і впливали на сприйняття букв. Мабуть, ця залежність є у різних видів ссавців.

Результати, опубліковані в журналі Cell Reports, показали, що візуальний контраст збільшується на відкритому повітрі. А читання при яскравому світлі краще стимулює мозок і дозволяє чіткіше розрізняти текст на папері.

Доктор Хамед Рахімі-Насрабаді, керівник дослідження, зазначив, що «ця робота демонструє, як яскравість зображення змінює чутливість до світла і контрасту, щоб ефективно отримувати інформацію з оточення».

Також робота показала, що старі припущення невірні й можуть привести до серйозних помилок. Це актуально, наприклад, для офтальмології. Неточні вимірювання зорової чутливості при очних захворюваннях можуть вплинути на ефективність лікування. Ще вони корисні для точної передачі контрасту в медичних зображеннях або архітектурному проєктуванні приміщень для людей з вадами зору та людей похилого віку. Крім того, результати можна використовувати для поліпшення існуючих алгоритмів обробки зображень і показників візуального контрасту.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button