Людина

Названий кращий вік для початку вивчення іноземних мов

Найбільші шанси оволодіти іноземною мовою на рівні носія мають ті, хто розпочав навчання у віці до десяти років, з’ясували фахівці центру нейро – і когнітивних наук Массачусетського технологічного університету (MIT). Дослідження опубліковане в журналі Cognition.

Вчені розробили комп’ютерну модель для аналізу інформації, зібраної з 670 тисяч людей різних національностей і віку (наймолодшому учаснику було десять років, найстаршому — 70, середній вік — від 20 до 30 років). У своїх анкетах респонденти вказували вік, стаж навчання англійської мови, а також виконували тест на знання граматичних правил.

У результаті з’ясувалося, що найкраще граматика іноземної мови засвоюється в дитинстві та в підлітковому віці. При цьому після 18 років здатність швидко навчатися зберігається, але вийти на рівень носія мови стане набагато складніше.

Дослідники відзначають, що виявлена закономірність може пояснюватися як біологічними, так і соціокультурними факторами, що впливають на розвиток особистості.

“Грубо кажучи, це період повноліття, який може доходити до 17-18 років. Після цього людина покидає рідну домівку, може бути, починає повноцінно працювати на повну ставку або стає студентом. Ці фактори в сукупності можуть позначитися на темпах навчання будь-якої мови”, — зазначив один з авторів дослідження, професор MIT Джош Тененбаум.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button