Здоров'я

Названий спосіб запобігти небезпечній хворобі і продовжити життя

Міжнародна група вчених з’ясувала, що бактерії в складі кишкової мікрофлори здатні поліпшувати здоров’я людини і продовжувати життя. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

У ході експериментів молодим мишам, які живуть всього шість тижнів, пересадили мікроорганізми з кишківника старих гризунів віком 24 місяці. Через вісім тижнів у тварин посилилося зростання тканин кишківника і збільшилася кількість нових нейронів в мозку. Нейрогенез виявився пов’язаний з виробленням бактеріями коротколанцюгової жирної кислоти бутирату.

Бутират виробляється в процесі мікробної ферментації харчових волокон у нижній частині кишківника і стимулює вироблення гормону, званого FGF21. Останній відіграє важливу роль у регулюванні енергії й обміну речовин в організмі. З віком виробництво бутирату скорочується.

Дослідники вважають, що бутират може надавати відновлювальний ефект на тканини, які постраждали від інсульту, пошкоджений хребет, а також послаблює прискорене старіння і зниження когнітивних функцій. Крім того, він знижує ризик запалення кишківника і омолоджує тканини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button