Наука

Названо головну відмінність мутації SARS-CoV-2 від інших вірусів

Завдяки новому відкриттю, вчені сподіваються передбачити, як надалі буде протікати еволюція коронавірусу. Дослідження і відповідні висновки публікує електронна наукова бібліотека bioRxiv.

Зараз відомо, що коронавірус нового типу накопичує мутації з майже однаковою швидкістю вірусу-збудника грипу. Але те, як вони з’являються і впливають на геном вірусу, залишається невідомим. Всі теорії викликають питання і призводять до запеклих дискусій.

У новому дослідження біологи під керівництвом професора Домініка Квятковського з Інституту Сенгера уважно вивчили, як накопичуються мутації в геномі коронавірусу. Дослідникам вдалося розшифрувати структуру РНК декількох тисяч частинок SARS-CoV-2 і порівняти їх між собою. Вчені спостерігали, як змінюється коронавірус нового типу при передачі від людини до людини, а також з’ясували, чи змінюється він під час розвитку інфекції в організмі одного індивіда.

Аналіз показав, що вірус мутує приблизно з однієї однаковою швидкістю, як при «зовнішній» передачі, так і в тілі людини. Також вчені з’ясували, що мутації в геномі SARS-CoV-2 здебільшого виникають не через випадкові помилки під час його копіювання. Це властиво більшості відомих вірусів. Коли справа стосується коронавірусу нового типу накопичення мутацій відбувається в результаті пошкодження або неправильного редагування вже готової копії РНК вірусу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button