Наука

Розроблено чутливий біосенсор для раннього виявлення раку

Китайські дослідники створили електрохімічний біосенсор, який виявляє маркери раку в рідкій біопсії.

Дослідники Інституту біомедичної інженерії та технології Сучжоу (Sibet) Китайської академії наук створили екзосомно-чутливу наноповерхню. Це мікроскопічні позаклітинні везикули (бульбашки) діаметром від 30 до 150 нм, що походять з пухлинних клітин.

Для свого датчика вчені використовували нанолистки MXene, двовимірний матеріал з великою площею поверхні, високою електропровідністю та каталітичними здібностями. Двовимірний матеріал дослідники покривають наноструктурами із золота.

Діагностика на основі маркерів двох білків підвищує чутливість сенсора. Зображення: Qiannan You et al., Biosensors and Bioelectronics

Композитна мембрана додатково збагачена аптамерами, чутливими до білків EpCAM і CD63. Нагадаємо, аптамери – це олігонуклеотидні або пептидні молекули, які специфічно зв’язуються з конкретними речовинами. EpCAM-молекула клітинної адгезії, яка експресується тільки в клітинах епітелію і тканинах пухлин, а CD63 — це мембранний білок, характерний для ранніх стадій розвитку раку.

Дослідження показало, що новий сенсор демонструє високу точність і чутливість при проведенні діагностики раку на основі рідинної біопсії (аналізу крові та інших рідких середовищ). Пристрій досяг високої чутливості і надійної роботи для виявлення екзосом з низькою межею виявлення (58 частинок/мкл) в лінійному діапазоні від  1*102 до 1*107 частинок / мкл.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button