Всесвіт

Названо найбільш придатні для життя зірки

Американські астрофізики назвали групи зірок, найбільш придатних, на їх думку, для зародження і підтримки на їх екзопланетах життя. Присвячений дослідженню препринт доступний на сайті arXiv.org.

dea490a731df33b350386d9a75316d5e
Найбільш перспективними для пошуків можливих слідів життя є, як вважають вчені, околиці зірок, розташованих в інтервалі від пізнього спектрального класу G (Сонце) до середини циклу розвитку класу K (більш холодні і великі відносно Сонця зірки), що відповідає температурам поверхні зірок, рівним 4900-5300 кельвінам.

Проведений вченими аналіз враховував частоту розподілу по Галактиці і Всесвіту різних типів зірок, швидкість зоряної еволюції, розміри і розташування зони потенційної населеності поблизу світила, його магнітне поле і рентгенівське випромінювання, частоту виникнення суперспалахів, а також фізичні характеристики світила (масу і температуру).

Це дозволило вченим ввести параметр HabPREP (Habitable-Planetary-Real-Estate Parameter), що описує міру придатності зірки для виникнення в її околицях життя і залежить в тому числі і від ширини зони потенційної населеності навколо неї.

Оскільки така зона поблизу червоних карликів (найбільш поширених зірок у Всесвіті) мала, в їх околицях поява життя малоймовірна. Проведене іншими вченими дослідження показало, що в тому випадку, якщо поблизу червоного карлика все ж зародиться життя, вона може існувати кілька трильйонів років.

Нове дослідження підтвердило висновки іншого колективу авторів, які показали, що найбільш придатними для пошуків позаземного життя є околиці старих зірок класу G і молодих світил класу K. До своїх висновків учені прийшли, вивчивши карбонатно-силікатні цикли на экзопланетах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button