Екологія

Названо “найдорожчі” кліматичні лиха за рік

Найдорожча буря коштувала 100 мільярдів доларів, а найсмертоносніші повені забрали життя понад 1700 людей і призвели до міграції щонайменше 7 мільйонів людей.

У звіті глобальної благодійної організації Christian Aid говориться, що 10 найдорожчих штормів, повеней і посух у 2022 році обійшлися не менше ніж у 3 мільярди доларів у «руйнівний» рік для країн, що знаходяться на передньому краї кліматичної кризи.

Ураган Ян завдав найбільшої фінансової шкоди – 100 мільярдів доларів – коли він обрушився на США та Кубу у вересні. Втрати включали 130 смертей та переміщення понад 40 000 людей, повідомляє агентство допомоги.

Повені в Пакистані з червня по вересень, які, на думку вчених, стали більш імовірними через кліматичну кризу, забрали життя 1739 осіб і стали причиною міграції понад 7 мільйонів осіб. Фінансові витрати склали 5,6 мільярда доларів, хоча це були лише застраховані збитки, а справжня вартість повені оцінюється в понад 30 мільярдів доларів, повідомляє Christian aid.

Серед подій, ймовірність яких зросла через кліматичні зміни, названі повені в Малайзії, Бразилії і Західній Африці, тривала посуха на Африканському Розі, хвилі тепла в Індії і Пакистані, Арктиці і Антарктиді, лісові пожежі в Чилі, шторми в Південно-Східній Африці і на Філіппінах і тропічний циклон у Бангладеш.

Посуха в Європі цього літа, ймовірність якої в кілька разів збільшилася через зміну клімату, спричинила витрати в розмірі 20 мільярдів доларів, вдаривши по врожайності, піднявши ціни, торкнувшись електростанції і порушивши судноплавство.

Посухи в Китаї обійшлися в 8,4 млрд доларів, а в Бразилії — в 4 млрд доларів.

Повені в Австралії в лютому-березні призвели до загибелі 27 осіб. У ПАР в квітні в результаті повені загинули 459 осіб. Обидві події призвели до переміщення десятків тисяч людей і коштували мільярди доларів.

За цифрами в доларах ховаються мільйони історій людських втрат і страждань. Без значного скорочення викидів парникових газів ці людські та фінансові втрати будуть тільки збільшуватися.

“Цей рік був руйнівним, якщо вам довелося жити на передовій кліматичної кризи», — говорить виконавчий директор Christian Aid Патрік Уотт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button