Екологія

В Тибеті тануть льодовики

Учені з Академії наук Китаю досліджували крижане озеро у витоку річки Палунцзанбу в південно-східній частині Тибету — їм важливо було зрозуміти, як змінювався обсяг льодовиків у цьому районі за останні 8000 років.

4fe7947ec50691b2c3bd4b45e12210f1

З’ясувалося, що 4300-2200 років тому тут було більше льодовиків, а 2200-1600 років тому вони почали відступати. При цьому з 1600 років тому до нашого часу і початку глобального потепління відбувалася активна зміна льодовикової обстановки.

Хоча зміни льодовиків на південно-сході Тибету проходили під впливом коливань температури в Північній півкулі і сонячного випромінювання влітку, за останні 1000 років льодовикова обстановка змінювалася під впливом опадів і мусонів. Таким чином, вчені змогли довести, що на льодовики впливає не тільки температура в Північній півкулі, але і інші погодні фактори.

Подібні дослідження проводяться, щоб проаналізувати різке скорочення льодовиків на Цинхай-Тибетському нагір’ї — за останні 40 років площа льоду в Евересті (Джомолунгми) скоротилася на 10 %, при цьому площа озер у нижній частині льодовиків, навпаки, збільшилася в 13 разів. Танення льодовиків може негативно позначитися не тільки на загальному стані екології, але і привести до селей і повеней, враховуючи зростаючі розміри крижаних озер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button