Всесвіт

НАСА показало, як змінилося небо над землею. На зйомку пішло 12 років (відео)

Відео з космічного телескопа НАСА NEOWISE показує рухи об’єктів у небі.

На цій ілюстрації показаний космічний апарат Wide-field Infrared Survey Explorer (WISE) на навколоземній орбіті. Автори та права: NASA / Лабораторія реактивного руху – Каліфорнійський технологічний інститут

Космічний апарат НАСА для дослідження об’єктів, що зближуються з землею, або NEOWISE, рухається навколо Сонця разом із Землею. Кожні шість місяців він проходить половину орбіти, роблячи знімки у всіх напрямках. Зшиті разом, вони утворюють карту “всього неба”, яка показує місце розташування і яскравість сотень мільйонів об’єктів.

Використовуючи 18 карт неба, складених космічним кораблем (19-ту і 20-ту випустять в березні 2023 року), вчені створили покадрову зйомку неба. Вона показує зміни, що відбулися за останні десятиліття.

Кожна карта сама по собі — величезний ресурс для астрономів. Але, зібрані разом в уповільнену зйомку, вони стають ще корисніше. Порівняння карт допомагає виявляти віддалені об’єкти, які змінили положення або яскравість з плином часу.

Космічний апарат Wide-field Infrared Survey Explorer (WISE) працює на навколоземній орбіті. Місія WISE завершилася в 2011 році, але в 2013 році корабель перепрофілювали для пошуку і вивчення астероїдів та інших навколоземних об’єктів (ОСЗ). Саму місію і космічний корабель перейменували в NEOWISE.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button