Екологія

У Великобританії встановили перший морський сміттєзбірник для очищення моря від пластику

Щорічно у світовий океан попадають мільйони тонн сміття. У гавані Портсмута у Великобританії будуть боротися з цією проблемою за допомогою пристрою, який відбирає з води пластмасові відходи, нафту, та інші забруднювачі.

Забруднені акваторії

В океани планети щорічно скидається 8 мільйонів тонн пластмасових відходів. У минулому сміття було в основному органічним, але тепер у ньому переважає пластик. Для боротьби з цією проблемою був запропонований морський сміттєзбірник, і перший таке пристрій почали експлуатувати у Великобританії.

Пристрій являє собою подобу кошика, зробленої з волокнистої сітки і зовнішнього насоса. Він призначений для збору забруднювачів всіх розмірів, аж до частинок розміром 2 мм. Він навіть здатний збирати нафту.
Перший працюючий морський сміттєзбірник був у цьому місяці встановлений в гавані Портсмута у Великобританії.

«Звичайно, зараз ми не можемо ловити все, але це позитивний початок», — кажуть творці пристрою Піт Сеглінскі і Ендрю Турто в інтерв’ю виданню «Хаффінгтон Пост». — Це велике завдання, але воно може бути виконане. По суті, ми його виконуємо»

Прибирання пластикового сміття

Сміттєзбірник пропускає через себе потік води, при цьому сміття вловлюється сіткою. Вебсайт проекту повідомляє, що пристрій може затримати за день до 1.5 кг сміття, при ємності до 12 кілограм. Оціночно, кожен прибиральник здатний за рік затримати півтонни сміття, що еквівалентно 20000 пластикових пляшок або 83000 пакетів.

Технологія представляється настільки перспективною, що автори змогли зібрати $260.000 на розвиток проекту допомогою платформи краудфандингу IndieGoGo.

Продажі пристрою планується почати у листопаді. Якщо його робота у Великобританії виявиться успішною, це приверне увагу і створить попит.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button