Екологія

Плавучі сонячні панелі майбутнього

Інженери з Віденського технологічного університету розробляють сонячну систему майбутнього: платформи 100 метрів (330 футів) в довжину, які покриті сонячними панелями, і завдяки новій системі можуть триматися на воді навіть у бурхливому морі.

Технологія поки ще перебуває на стадії розробки, а поки вчені описують поточний варіант: Heliofloat використовує гнучкі, відкриті знизу поплавці, які здатні витримати навіть неспокійне море.

Сонячна енергія має великий потенціал, вона може якщо не вирішити, то значно зменшити енергетичну проблему в світі, але і одним з факторів, що стримують її загальне застосування, є те, що необхідна площа на суші не завжди доступна.

Подвижні плавучі сонячні панелі можуть бути зібрані в сонячну установку неймовірних розмірів і виробничого потенціалу, але море теж не завжди спокійне. Навіть на відносно спокійні райони можуть раптово охопити бурі з хвилями, які знесуть плавучу платформу в лічені хвилини.

Зайве говорити, що така можливість робить морські плавучі сонячні електростанції дуже ризикованими для інвестицій, але команда Віденського технічного університету стверджує, що їх система Heliofloat може підтримувати легковагі платформи розміром з футбольне поле, до того ж вони залишаються настільки стабільні в штормовому морі, що на них можна встановити навіть параболічну дзеркальну систему. Така стабільність досягається шляхом заміни звичайних плавучих платформ гнучкими, де встановлені циліндри з відкритим дном, які швидше амортизують, а не поглинають енергію хвиль.

Ключовим моментом є те, що Heliofloat підтримується відкритими плавучими пристроями, пояснює Маркус Хайдер (Markus Haider) з Інституту енергетичних систем і термодинаміки. «У разі, коли платформа просто монтується на заповнених повітрям, закритих контейнерах, дизайн конструкції повинен бути нераціонально важким і надійним для того, щоб мати можливість витримувати великі хвилі.

На практиці платформа Heliofloat спирається на ряд циліндрів, виготовлених з м’якого гнучкого матеріалу, дно яких відкрито морській воді, на зразок баластних цистерн на підводному човні. Повітря, що залишається всередині циліндрів, стискається під тиском води, щоб діяти в якості амортизатора. У той же час, сторони циліндра деформуються по мірі ударів хвиль, таким чином, вони поглинають менше енергії, ніж жорсткі поплавці. Вони розроблені таким чином, що будучи зібраними разом, дозволять платформі перечекати неспокійне море, залишаючись стабільною.

Через однойменну дочірню компанію, команда Університету вивчає інші програми для технології Heliofloat, щоб знайти партнерів та інвесторів. Ці програми включають також опріснювальні установки, витяг біомаси, захист озер від випаровування без втручання в екосистему їх флори і фауни, акваферми, відпочинок, і, можливо, навіть житло.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button