Здоров'я

Не їжте цього вранці! 5 продуктів, які НЕ потрібно їсти на сніданок

Сніданок – найважливіший із прийомів їжі. Від нього багато в чому залежить ваше самопочуття протягом дня. Щоб сніданок не пішов вам на шкоду, відмовтеся від цих 5 продуктів, яких чомусь прийнято вживати вранці.

1. Мюслі та каші швидкого приготування

Як це ні парадоксально, але мюслі на сніданок – погана ідея, в першу чергу для вашого здоров’я. Як відомо, каші є хорошим варіантом для сніданку. В них міститься велика кількість харчових волокон, поживних речовин, вітамінів і мінералів. Але каші швидкого приготування позбавлені всіх цих корисних компонентів. Для виготовлення таких каш зерна спеціально обробляють, після чого в них не залишається нічого корисного.

Мюслі – це ті ж оброблені зерна у вигляді пластівців з додаванням насіння, горіхів, сухофруктів і цукатів. У цьому продукті міститься багато цукрів. Крім того, в ньому можуть міститися барвники, ароматизатори та консерванти. Все це робить мюслі шкідливими для здоров’я.

2. Бутерброди з ковбасою

Цей традиційний для багатьох вид сніданку, виявляється, є одним з найбільш шкідливих. Що ми маємо? Пшеничний хліб, вершкове масло і ковбасу (як правило, не найвищої якості). Це поєднання простих вуглеводів і шкідливих жирів, які максимально швидко осідають на вашій талії.

Ранковий бутерброд з ковбасою краще всього замінити хлібом з борошна грубого помелу з натуральним м’ясом (відварним або запеченим), свіжими овочами і листовою зеленню. Це ситно і корисно!

3. Пакетовані соки

Переважна більшість пакетованих соків виготовляються по технології відновлення сухої маси, з додаванням води, цукру й інших компонентів, що поліпшують смакові якості соку. А замість фруктової м’якоті в такі соки часто додається буряковий жмих або пектин. Говорити про корисність таких продуктів не доводиться, оскільки в їхньому складі практично немає корисних компонентів, які є в свіжовичавлених соках.

Що стосується свіжих соків, то вони дійсно корисні, але вживати їх натщесерце шкідливо для здоров’я. Органічні кислоти, що входять до складу свіжовичавлених соків, надають подразнюючу дію на слизову оболонку шлунка.

 

Читайте також:

4. Шоколадні і горіхові пасти

Ви будете здивовані, але в цих продуктах немає ні шоколаду, ні горіхів! Такі пасти складаються з гідролізованих рослинних олій, масла какао, сухого молока і різних смакових добавок.

Регулярне вживання шоколадних і горіхових паст погіршують обмін речовин, а також порушують харчову поведінку людини. Лікарі запевняють, що навіть варення або джем (незважаючи на їх калорійність) буде корисніше цих продуктів.

5. Плавлений сир

Від плавленого сиру краще відмовитися зовсім, і не вживати його ні на сніданок, ні на обід, ні на вечерю. А все тому, що складається він з одних жирів, і корисними властивостями справжнього сиру він не володіє. Крім того, на його виробництво, як правило, йдуть відходи, одержувані при виготовленні сиру, яких неможливо реалізувати через закінчення терміну придатності.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button