Земля

Поховання давньоєгипетського правителя, якому майже 4000 років, виявилося точним календарем (фото)

Археологи університету Малаги показали, що давньоєгипетське поховання, яке датується 1830 роком до н.е., орієнтоване точно на зимове сонцестояння. Саме в цей день року промінь Сонця токався захованої в глибині коридору статуї правителя міста Елефантіна. По тому як промені Сонця освітлюють стіни гробниці можна точно визначити місяці року. Це найдавніший настільки точно орієнтований єгипетський календар.

Через місяць, як і 4000 років тому, промінь Сонця торкнеться найглибшої стіни цього коридору, а значить настане день зимового сонцестояння. University of Jaen and Malaga

Так було дві, три, майже чотири тисячі років тому, так і буде через місяць: промінь сонця торкнеться найвіддаленішої стіни поховання, і настане зимове сонцестояння

Дослідники з Університету Малаги (UMA) і Університету Хаена (UJA), Андалусія описали найдавніше єгипетське поховання, точно орієнтоване на зимове сонцестояння. Похоронний комплекс розташований у некрополі Куббет-Ель-Хава (Асуан). Його головний коридор орієнтований на зимове сонцестояння таким чином, що саме в цей день року сонячні промені торкаються місця, призначеного для розміщення статуї правителя міста Елефантіна, що жив в кінці XII династії близько 1830 р. до н. е. е.

Сонячні промені, освітлюючи стіни похоронного коридору, розмічають весь річний цикл. У той час як зимове сонцестояння означало початок перемоги сонячного світла над темрявою, літнє сонцестояння зазвичай збігалося з початком щорічного розливу Нілу, тому обидві події мали важливу символіку, пов’язану з Воскресінням померлого правителя.

Хід сонячних променів у похоронному коридорі University of Jaen and Malaga у правому верхньому куті показано положення Сонця під час SS – літнього сонцестояння, SW – зимового сонцестояння. Цифрами позначені місяці.

“Це дослідження показує, що єгиптяни вміли обчислювати положення Сонця і орієнтацію його променів для проектування своїх пам’ятників. Хоча гробниця в Куббет-Ель-Хаві є найстарішим з коли-небудь знайдених зразків таких кам’яних календарів, вона, безумовно, не єдина»,кажуть археологи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments