Наука

Астрономи спробували спрогнозувати найбільш ймовірні сценарії загибелі Землі

Астрономи вирішили провести комп’ютерну симуляцію з потенційно можливими варіантами загибелі нашої Землі. Виявилося, що їх може бути більше сотні.

Розмови про те, як загине наша планета і Сонячна система, розбурхують розуми вчених дуже давно. Найпопулярнішою теорією є модель Ніцци. Вона полягає в тому, що внаслідок розширення Сонця і перетворення його в Червоного гіганта, орбіти планет зміняться, і це буде загрожувати зіткненням об’єктів. Також не виключається варіант, коли Сонце просто збільшиться до таких великих розмірів і захопить з собою планети земної групи, а потім і інші.

Потенційно можуть зіткнутися Марс, Земля і Меркурій. Меркурій цілком здатний зустрітися на своєму шляху з Венерою, оскільки спільне зміщення Юпітера і першої планети нашої системи спровокує коливання в траєкторіях обертань. Шляхом рикошету може постраждати і Земля.

Ще до зіткнення Землі і Марса, другий цілком здатний опинитися за межами Сонячної системи. Як би там не було, але при великій кількості повторень комп’ютерних експериментів модель Ніцци стала найбільш правдоподібною.

Кнопка «Наверх»
Закрыть