Технології

iPhone краще в Китаї

Компанія Apple за підсумками 2014 оголосить про те, що вперше продала в Китаї більше своїх смартфонів, ніж у США. Це має стати історично важливою подією для США і заодно підкреслить в черговий раз домінуючу позицію китайського ринку смартфонів у світі.

24-02-15-foto-600x337-1

Головним ринком для Apple відтепер буде Китай. Як повідомила Financial Times, в ході конференції з фінансових підсумками 2014 року компанія з Купертіно оголосить про історичну для себе подію: вперше за час існування американської компанії її продажі iPhone опиняться в Китаї вище, ніж в США.

Як вважають аналітики, відправною точкою для перерозподілу співвідношення сил став початок співпраці Apple з China Mobile, найбільшим мобільним оператором Китаю. Про те, що одного разу США можуть поступитися місцем головного ринку для виробника iPhone, генеральний директор Apple Тім Кук говорив ще в 2013 році. І, схоже, це сталося.

За попередніми даними дослідницького агентства UBS, в останньому кварталі 2014 продажу iPhone в Китаї склали 36% від загального числа проданих смартфонів Apple. У той же час на американський ринок довелося тільки 24%. Для порівняння: роком раніше спостерігалася зворотна картина: тоді на США припадало 29% продажів, у той час як частка китайського ринку становила близько 22%. Тому не дивно, що існує такий великий попит на чехлы для iphone 5 та інших смартфонів.

При цьому якщо для Apple Китай стане основним ринком збуту, то для самої КНР американський виробник не є одним з ключових гравців на ринку. Так, за підсумками третього кварталу 2014 Apple не входила навіть до п’ятірки найбільших виробників за обсягами продажів в Китаї. Нагадаємо, що саме в цьому кварталі пальму першості на місцевому ринку захопила компанія Xiaomi, яка зуміла продати за ці три місяці понад 17 млн смартфонів, за даними Canalys. За нею в рейтингу йде головний конкурент Apple на світовому ринку корейський виробник Samsung, а далі ще один китайський гігант – компанія Lenovo.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button