Людина

Вчені: Перебування на Сонці покращує когнітивні навики людини

Китайські дослідники виявили, що перебування на Сонці покращує когнітивні навички людини. Помірний вплив ультрафіолету підвищує пам’ять та здатність до навчання через вироблення нейротрансмітерів.

Ультрафіолетове випромінювання є основною причиною раку шкіри, але воно також приносить користь для здоров’я через життєво необхідний вітамін D. Крім того, китайські вчені виявили, що вплив сонячного світла активує виробництво уроканінової кислоти в мозку мишей, підвищуючи здатність тварин вчитися і запам’ятовувати. Відкриття представляє великий інтерес, оскільки воно забезпечує додаткову підтримку теорії регуляції ЦНС і нейроендокринної системи УФ променями.

Чи будуть результати подібними у людей — ще належить визначити. Це пов’язано з тим, що гризуни ведуть нічний спосіб життя і рідко бачать сонце. Якщо ефективність уроканінової кислоти дійсно підтвердиться, то вона зможе поліпшити когнітивні здібності людей, не піддаючи їх руйнівного впливу ультрафіолету. Настання холодів несе з собою зменшення сонячного світла, що є однією з причин «сезонної депресії». Тому рекомендується навіть у короткий час дня перебувати під непрямими променями світила.

Кнопка «Наверх»
Закрыть