Здоров'я

Вчені зрозуміли, як вірус маніпулює імунітетом людини

Вчені з США з’ясували, як РС-вірус обманює імунітет людини й заражає організм. Це допоможе при розробці вакцини й лікуванні ускладнень після інфікування.

Дослідники з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, дослідили як вірус підриває захист організму. Це стало черговим кроком до розуміння того, чому респіраторно-синцитіальний вірус людини (RSV) здатний викликати серйозні захворювання у вразливих груп населення. Вони виявили, що він виробляє білок NS1, який проникає всередину ядра і змінює активність імунних генів, послаблюючи імунну відповідь.

Результати дослідження, опубліковані в журналі Cell Reports, вказують на нові стратегії профілактики та лікування інфекції й можуть навіть дати ключ до розгадки того, чому при важких випадках RSV у людей підвищується ризик розвитку астми.

“Цей вірус — серйозний тягар для організму. Він призводить до тисяч госпіталізацій і значного числа смертей в США щороку, а ефективних методів лікування або вакцин поки не існує, — зазначив співавтор дослідження Дейзі Люнг, доктор філософії, доцент медицини, біохімії та молекулярної біофізики, патології та імунології. – NS1 є важливою причиною, чому RSV здатний викликати захворювання. Цей білок не тільки перешкоджає імунній відповіді, але й важливий для вірусної реплікації».

RSV – дуже поширений вірус. Щороку в США близько 58 тис. дітей у віці до 5 років госпіталізуються у зв’язку з інфекцією RSV, а від 100 до 500 інфікованих дітей помирають. У дітей, які пережили важкий випадок, ймовірність розвитку ускладнень на 30-40% вище, ніж у населення в цілому. Цей вірус також вбиває близько 14 тис. літніх людей щороку.

До цього вчені вже вважали, що NS1-це один зі способів, використовуваних вірусом для протидії захисним силам організму. У 2017 році вони вже з’ясували, що частина білка бере участь в підриві імунної відповіді. Але було незрозуміло, як білок це робить.

Прояснюючи деталі того, як ns1 маніпулює експресією генів, це дослідження надає найважливіші дані, які можуть допомогти в розробці ліків або вакцин, націлених на цей білок.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button