Головна / Здоров'я / Забруднене повітря може зробити людей товстими

Забруднене повітря може зробити людей товстими

Згідно з даними нового дослідження, життя в містах, наповнених смогом, може змусити людей їсти більш жирну їжу, попереджають вчені з Університету Південної Каліфорнії. За словами експертів, високий рівень частинок, вироблених електростанціями і вихлопними системами автомобілів, на 34% підвищує ймовірність вживання продуктів з високим вмістом жиру. Також було встановлено, що вплив забрудненого повітря підштовхує людей обідати в ресторанах швидкого харчування, а не вдома.

Хоча досі не до кінця зрозуміло, чому це відбувається, дослідники вважають, що забруднюючі частинки повітря порушують метаболізм, різко знижуючи рівень цукру в крові і викликаючи почуття голоду. Коли рівень цукру в крові низький, це стає причиною переїдання і набору ваги. Крім того, вдихання забруднюючих речовин може викликати запалення в організмі, яке надалі призводить до ожиріння.

Щоб прийти до таких висновків, вчені розглянули 3100 дітей. Учасники щорічно заповнювали анкети про свій раціон харчування, повідомляючи, як часто вони їли певні продукти. Між тим, дослідники вимірювали концентрацію забруднюючих речовин за місцем проживання учасників. Згідно з отриманими результатами, чим більше дитина піддається впливу забруднювачів повітря, тим більше ймовірність того, що вона буде регулярно вживати жирну їжу. Ці висновки залишалися вірними навіть після врахування таких факторів, як дохід сім’ї, рівень освіти батьків і наявність ресторанів швидкого харчування в радіусі 500 метрів від будинку або школи. Більш високі рівні діоксиду азоту, які виділяються з викопного палива, були пов’язані з більш високим споживанням продуктів зі шкідливими трансжирами.

Зниження рівня забруднення повітря в містах може стати одним зі способів приборкати епідемію ожиріння, вважають вчені.