Здоров'я

Камені в нирках: 7 кроків до запобігання

Уявіть на хвилину процес виходу каменю з нирки… ні, не уявляйте. Це жахливо! На щастя, є кілька перевірених стратегій, завдяки яким ця напасть з вами ніколи не станеться. Або хоча б не повториться.

Випийте води. Повторіть

Камені в нирках зазвичай складаються з кальцію і фосфату, або оксалату — мінералів, отримуваних з їжею і зазвичай виводяться з сечею. Коли сеча стає дуже концентрованою, ці мінерали кристалізуються до стану каменів. Намагайтеся випивати від 6 до 8 склянок об’ємом 250 мл на день, щоб підтримувати сечу «розведеною».

Рухайтеся

Навіть легкі вправи можуть скоротити ваш ризик формування каменів у нирках на 33%, йдеться в доповіді американського Журналу спільноти нефрології. Всього 3 години ходьби в тиждень або 1 годину легкої пробіжки змінять те, як ваш організм буде обходитися з харчовими мінералами — і знизять ризик утворення ниркових каменів.

Відмовтеся від газованих напоїв

Нещодавнє дослідження Жіночого госпіталю Бригхем з’ясувало, що люди, які випивають хоча б одну склянку солодкої газованої води на день, мають на 23% більше високий ризик появи каменів у нирках, чим ті, хто «бавиться» такими напоями лише раз на тиждень. Чому? Тому що фруктоза підвищує екскрецію кальцію оксалату і сечової кислоти, які є будівельним матеріалом ниркових каменів.

Збільште споживання кальцію

Оскільки камені в нирках зазвичай складаються з цього мінералу, лікарі довгий час вважали, що уникнення кальцію знизить ризик їх утворення. Однак було доведено зворотне: кальцій з їжі, навпаки, допомагає боротися з їх утворенням, зчепленням з оксалатом і запобігаючи його попаданню в нирки.

Пийте каву

Люди, які випивають хоча б 1 чашку кави в день на 26% рідше страждають від каменів в нирках, у любителів декофенізації варіації цього напою ризик нижчий на 16%, у прихильників чаю — на 11% , таку статистику наводить Клінічний журнал американського співтовариства нефрології.

Слідкуйте за цим синдромом

Метаболічний синдром — небезпечне порушення, яке пов’язують з інфарктами, діабетом і навіть смертельними наслідками. Він супроводжується мінімум 3 з цих п’яти ознак: надлишком жирової тканини в області живота, високим рівнем тригліцеридів, зниженим рівнем ліпопротеїнів високої щільності (хороший холестерин), високим тиском і порушеною переносимістью глюкози. І цей синдром здатний підвищити ризик утворення каменів у нирках на 54% при наявності навіть 2 з перерахованих вище ознак і на 70% за трьох.

Не зловживайте білками

Експерти вважають, що надлишок білків в їжі створює ідеальне середовище для утворення каменів. Постарайтеся зменшити у своєму раціоні м’ясо і не налягайте на грецький йорурт.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments