Головна / Здоров'я / 500 000 європейців щорічно гинуть через забруднення повітря

500 000 європейців щорічно гинуть через забруднення повітря

Сотні тисяч фабрик по всьому світу забруднюють повітря нашої планети кожен день. Для таких країн, як Китай, ця проблема є особливо актуальною, адже багато китайських міст буквально покриваються смогом від промислових виробництв. Але справи кепські не тільки в Китаї. Виявилося, що в ряді європейських держав ситуація не набагато краще, ніж у Піднебесній. Експерти європейського агентства ЄЄА в Копенгагені прийшли до невтішного висновку, що від забруднення повітря щорічно помирає приблизно півмільйона європейців.


Незважаючи на статистику про повільне поліпшення якості повітря в Європі, фахівці Європейського агентства з контролю над навколишнім середовищем (ЄЄА) впевнені, що забруднення атмосфери є причиною 500 000 щорічних смертей серед жителів європейських країн. Якщо бути точним, мова йде про 520 400 померлих людей з 41 європейської країни лише за 2014 рік. Причиною загибелі населення вчені вважають забруднення повітря в результаті спалювання різних викопних видів палива. Для порівняння: у 2013 році від забруднення повітря померли 550 000 чоловік.

Згідно зі статистикою, смерть чотирьох людей з п’яти в даному випадку була безпосередньо пов’язана з забрудненнями атмосфери продуктами спалювання палива. Забруднюючі повітря частинки мають розміри близько 2,5 мікрон, що цілком достатньо для того, щоб проникнути в легені людини. При цьому, згідно з тією ж статистикою, схильність людей до захворювань, пов’язаних із забрудненням навколишнього середовища, знизилася з 85 до 82 відсотків у період з 2013 по 2015 рік.

 
comments powered by HyperComments