Здоров'я

500 000 європейців щорічно гинуть через забруднення повітря

Сотні тисяч фабрик по всьому світу забруднюють повітря нашої планети кожен день. Для таких країн, як Китай, ця проблема є особливо актуальною, адже багато китайських міст буквально покриваються смогом від промислових виробництв. Але справи кепські не тільки в Китаї. Виявилося, що в ряді європейських держав ситуація не набагато краще, ніж у Піднебесній. Експерти європейського агентства ЄЄА в Копенгагені прийшли до невтішного висновку, що від забруднення повітря щорічно помирає приблизно півмільйона європейців.


Незважаючи на статистику про повільне поліпшення якості повітря в Європі, фахівці Європейського агентства з контролю над навколишнім середовищем (ЄЄА) впевнені, що забруднення атмосфери є причиною 500 000 щорічних смертей серед жителів європейських країн. Якщо бути точним, мова йде про 520 400 померлих людей з 41 європейської країни лише за 2014 рік. Причиною загибелі населення вчені вважають забруднення повітря в результаті спалювання різних викопних видів палива. Для порівняння: у 2013 році від забруднення повітря померли 550 000 чоловік.

Згідно зі статистикою, смерть чотирьох людей з п’яти в даному випадку була безпосередньо пов’язана з забрудненнями атмосфери продуктами спалювання палива. Забруднюючі повітря частинки мають розміри близько 2,5 мікрон, що цілком достатньо для того, щоб проникнути в легені людини. При цьому, згідно з тією ж статистикою, схильність людей до захворювань, пов’язаних із забрудненням навколишнього середовища, знизилася з 85 до 82 відсотків у період з 2013 по 2015 рік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button