Технології

Нейронні мережі навчилися прогнозувати ріст рослин

Вчені зі Сколтеха навчили нейронні мережі оцінювати і прогнозувати характер росту рослин з урахуванням всіх зовнішніх чинників. Штучний інтелект після аналізу пропонує оптимальне співвідношення між потребами в поживних речовинах та іншими визначальними зростання параметрами. Дослідження опубліковане в журналі «EurekAlert!».

За останні кілька років було зроблено безліч спроб використовувати штучний інтелект практично у всіх сферах життя. Використання штучного інтелекту для вирощування рослин, в тому числі і для потреб сільського господарства, не є винятком.

Група вчених Сколтеха змусила нейромережі працювати в парі з алгоритмами комп’ютерного зору для прогнозування росту рослин, аналізу їх поточного стану.

Система заснована на одноплатному комп’ютері-прототипі Raspberry Pi із зовнішньою відеокартою Intel Movidius. Пристрій використовує компактний і потужний графічний процесор Myriad 2, що працює на швидкості 150 гігафлопс при потужності всього 1 Вт, що у порівнянні з суперкомп’ютерами середини 1990-х років.

Надалі вчені мають намір вивести ці комп’ютери на широкий ринок. На їхню думку, пристрій може стати основою для створення мереж сільськогосподарського моніторингу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button