Головна / Земля / Немиті продукти можуть стати причиною смерті від менінгіту

Немиті продукти можуть стати причиною смерті від менінгіту

Необхідність миття фруктів і овочів перед вживанням не позбавлена підстав — у них можуть бути мікроби, або навіть слимаки і равлики. У країнах Південно-Східної Азії і Гаваях ці крихітні істоти особливо небезпечні, тому що можуть бути заражені нематодами Angiostrongylus cantonensis, які проникають у мозок і викликають його запалення — це стає причиною смерті людей. Нещодавно в штаті Гаваї небезпечною хворобою були інфіковані три туристи.

Про ці випадки оголосили представники Центру контролю захворювань CDC — вони зафіксували три випадки інфікування, причому один з них стався через поїдання сирого слимака. Швидше за все, він був з’їдений випадково, разом з немитими продуктами, однак нерідкі випадки, коли слимаки з’їдаються на спір. Після потрапляння в організм людини паразит добрався до мозку і став причиною менінгіту.

Слимаки в немитих продуктах смертельно небезпечні

За даними CDC, на даний момент дієвого способу виліковувати зараження паразитом не існує. Слимаки заражаються при поїданні щурячих фекалій — не дарма він називається «паразитом щурів». В організми гризунів паразити потрапляють при поїданні інфікованих слимаків.

На даний момент влада гавайських островів інформують мандрівників про необхідність їсти тільки миту їжу за допомогою вивісок. Також їм слід провести ретельну роботу над інформуванням корінних жителів — кількість смертельних випадків можна знизити тільки таким чином.

Смерть з-за немитих продуктів

Статистика свідчить, що в 2017 році з-за паразита в штаті загинуло 2 людини. Роком пізніше це число зросло до 10 чоловік — саме за такого різкого стрибка представники охорони здоров’я і забили тривогу. Заражені слимаки були виявлені навіть у Флориді, тому дослідники вважають, що вони можуть дістатися й до інших країн. Причиною розповсюдження вважається поступова зміна клімату.