Головна / Технології / Нервами роботів послужать надчутливі волокна

Нервами роботів послужать надчутливі волокна

Фахівці EPFL в Швейцарії пропонують оснастити роботів органами почуттів і дотику. Основою нервової системи машин можуть послужити тонкі, гнучкі і високочутливі волокна, оснащені електродами.

Вбудовані провідники у відповідь на дотики будуть відправляти електронні імпульси, нагадуючи реакцію людського нерва. Новий пристрій, запропонований інженерами з Швейцарії, являє собою тонкий оптоволоконний кабель, наповнений електродами. Його можна створити шляхом розігріву щільного блоку, створеного з еластичного матеріалу, і витягти з нього тонкі гнучкі проводки. Подовження пластику призводить до поступового обволікання волокнами провідників.

У підсумку «нерв» для робота виходить ультратонким, майже прозорим і гнучким, нагадуючи гумку для еластичного браслета. М’якість пристрою дозволить задіяти його в «суглобах» машин, а багатошаровість матеріалу створить різний тиск, який викликатиме не одноманітні реакції. Дроти, створені фахівцями EPFL, замінять громіздкі резервуари зі спеціальною рідиною, що використовуються для навчання роботів «відчувати світ».

 
comments powered by HyperComments