Технології

Нервами роботів послужать надчутливі волокна

Фахівці EPFL в Швейцарії пропонують оснастити роботів органами почуттів і дотику. Основою нервової системи машин можуть послужити тонкі, гнучкі і високочутливі волокна, оснащені електродами.

Вбудовані провідники у відповідь на дотики будуть відправляти електронні імпульси, нагадуючи реакцію людського нерва. Новий пристрій, запропонований інженерами з Швейцарії, являє собою тонкий оптоволоконний кабель, наповнений електродами. Його можна створити шляхом розігріву щільного блоку, створеного з еластичного матеріалу, і витягти з нього тонкі гнучкі проводки. Подовження пластику призводить до поступового обволікання волокнами провідників.

У підсумку «нерв» для робота виходить ультратонким, майже прозорим і гнучким, нагадуючи гумку для еластичного браслета. М’якість пристрою дозволить задіяти його в “суглобах” машин, а багатошаровість матеріалу створить різний тиск, який викликатиме не одноманітні реакції. Дроти, створені фахівцями EPFL, замінять громіздкі резервуари зі спеціальною рідиною, що використовуються для навчання роботів «відчувати світ».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button