Всесвіт

Ідея закільцьованого Всесвіту – плоского і нескінченного

Проаналізувавши дані про найдавніше випромінювання у всьому Всесвіті, фізики залишилися в подиві й припустили, що світобудова може бути замкнуто в петлю.

Уявіть собі, що ви відправляєтеся в космічну подорож. Ви пропливаєте мимо Марса, Нептуна, Плутона, пронизуєте простір Чумацького Шляху, вилітаєте за межі галактики, потім галактичного кластера… Що ж чекає далі?

Цілком ймовірно, що в кінцевому підсумку ви повернетеся на вихідну.

Вчені стверджують, що існує невелика ймовірність того, що Всесвіт замкнутий і являє собою свого роду петлю. Вся річ у тому, що команда повторно проаналізувала дані про космічне випромінювання, яке вважається найстарішим явищем у всій відомій нам Всесвіту і, можливо, пам’ятає ще Великий вибух. І в даних цих виявилася дивна аномалія.

Огляд даних експерименту Європейського космічного агентства виявив значно більше випадків гравітаційного лінзування мікрохвильового світла (який і становить космічне фонове випромінювання), ніж очікувалося. Це особливо спантеличує, тому що вчені зараз не можуть пояснити, як саме гравітація могла б викривити цей мікрохвильовий світло.

Щоб врахувати розбіжності у своїх розрахунках, вчені додали змінну A_lens у свою модель Всесвіту. Але команда визнає, що її важко узгодити з іншими відомими параметрами, такими як загальна теорія відносності Ейнштейна. І ось чому: отримане стандартне відхилення 3,5 сигма набагато нижче інтервалу в 5 сигма, на який фізики покладаються для підтвердження теорії.

Докази замкнутої системи світобудови є і в іншому документі космологів Кембриджського університету: коли вони порівняли свої результати з іншими наборами даних, то вивели ідею плоского, нескінченного Всесвіту. В результаті все ще більше заплуталися.

Підтвердження цієї теорії створить величезну проблему для фізиків і зруйнує багато наших уявлень про Всесвіт. Тільки час і більше число досліджень допоможуть нам нарешті докопатися до істини й зрозуміти, в якому Всесвіті ми живемо.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments