Людина

Вчені визнали читання найкращим засобом позбавлення від стресу

Кращим засобом від турбот, тривожності і стресу вчені з Оксфордського університету визнали читання, стверджуючи, що це заняття надає більш швидкий ефект на організм. Дивно, але цей спосіб набагато кращий від прийому алкоголю, набагато ефективніший прогулянки, чаювання або прослуховування музики.
foto_cikavosti_05.08.2014-010

Був проведений експеримент, в ході якого учасників спочатку піддавали серії різних вправ або тестів, здатних викликати стрес. Після чого учасники експерименту вибирали один з приведених нижче методів релаксації.

Читайте також: Цікава книга особливим чином активізує зони мозку

Магнітно-резонансне дослідження мозку людей, які читають, показало, що при читанні сторінок про запахи, різних ландшафтах або смаки в мозку активізуються ті ділянки, які відповідають за сприйняття. Виходить ефект, при якому людина б відчувала все це в реальності. Причому цей ефект зникає, якщо дивитися телевізор або грати в ігри.

У процесі дослідження виявилося, що читання знижує ступінь стресу на 68%. Всього шести хвилин достатньо, щоб розслабити м’язи і нормалізувати удари пульсу. Прослуховування музики знизило стрес в 61% випадків. Чашка кави або чаю – у 54%, а прогулянка – всього 42%. Вибір книг анітрохи не впливав на ефективність способу. Для позбавлення від стресу підходить практично будь-яка книга, достатньо зрозуміти сюжет і зануритися в книгу з головою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button