Людина

Вчені: Гени неандертальця винні в депресії сучасної людини

Гени предків сучасної людини винні в схильності до депресії і нікотинової залежності. Вчені виявили, що саме від неандертальців люди успадкували гени і хвороби сучасності, як повідомляє журнал Science.

Серед хвороб, успадкованих від генетики неандертальців, називають депресію, а також різні проблеми імунної системи та шкірні захворювання. Антрополог Корріна Сімонті опублікувала дослідження наукової групи в журналі Science.

Ще в 2010 році говорилося про те, що європейські та азіатські жителі успадкували від 1% до 4% ДНК неандертальців, коли ті переселилися з території сучасної Африки до Євразії. Однак тільки сьогодні вчені змогли розшифрувати, які конкретно гени були успадковані від неандертальців сучасною людиною, і які проблеми зі здоров’ям це могло спричинити.

Виявилося, що деякі ділянки успадкованої від стародавніх предків ДНК можуть вплинути на нікотинову залежність, а також викликати глибокі депресії або звільняти від них. Дане ДНК тісно пов’язане з величезною кількістю психічних і неврологічних захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button