Наука

Понад 50% американської косметики містить токсичні речовини

Згідно з новим дослідженням, більш ніж половина косметичних засобів, що продаються в США і Канаді, ймовірно, містять високі рівні поліфторалкільних з’єднань. Їх надмірне накопичення в організмі пов’язують з серйозними захворюваннями, включаючи рак і недовага у новонароджених.

Поліфторалкільні з’єднання (ПФАС) міцно увійшли в наше життя. Вони використовуються в якості діелектриків, теплоносіїв, гідравлічних рідин, мастил, низькотемпературних холодагентів. Зустріти їх також можна в антипригарних покриттях сковорідок, харчовій упаковці і в спортивному спорядженні як водовідштовхуючі покриття.

У новій роботі дослідники перевірили понад 230 широко використовуваної косметики і з’ясували, що 56% косметики для очей, 48% косметики для губ і 47% тушею містять ПФАС. Одні з найвищих рівнів з’єднань були виявлені в водостійкій туші для вій (82%) і стійкій губній помаді (62%). Вчені додатково проаналізували склад 29 продуктів з високим вмістом поліфторалкільних речовин. Виявилося, що вони містять від 4 до 13 різних видів цих речовин, хоча тільки на одному засобі була інформація про наявність там ПФАС.

Результати дослідження були оприлюднені після того, як група сенаторів США внесла законопроєкт про заборону використання ПФАС в косметиці та інших засобах. США поступово прагне знизити вплив цього забруднювача на здоров’я громадян, вносячи нові законопроєкти, що регулюють максимально допустимий рівень вмісту хімічних речовин у питній воді і очищаючи найбільш забруднені ними місця.

За словами авторів дослідження, виявлені ними з’єднання представляють загрозу для здоров’я, оскільки схильні накопичуватися в організмі у міру користування такими засобами. Крім того, ці хімічні речовини також здатні забруднювати навколишнє середовище в процесі виробництва і утилізації.

Стаття вчених опублікована в журналі Environmental Science & Technology Letters.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button