Людина

Довга дрімота небезпечна для літніх людей – дослідження

Поверхневий сон, який ще називають дрімотою і який так люблять літні люди, несе для них серйозну небезпеку. До такої думки прийшли західні вчені.

На їхню думку, люди старшого віку, які часто, на протязі дня, занурюються в цей стан, втрачають свої пізнавальні та інтелектуальні здібності або знижують їх.

На думку автора дослідження, бельгійського професора Христини Шмідт з університету Льєжа, стан дрімоти у людей похилого віку, особливо якщо в цей стан вони впадають по кілька разів на день, не носить оздоровчого характеру, як це робить той же нічний сон, а навпаки — є контрпродуктивним.

На думку Шмідта, процеси старіння, яким схильна будь-яка людина, не тільки перебудовують роботу всіх органів, але і впливають на біологічні циркадні годинники, відповідальні за сон і неспання, знижуючи їх ефективність.

У результаті мозок старіючої людини починає плутати ніч із днем, що і змушує літніх людей часто впадати в неглибокий сон.

А, на думку бельгійського експерта, таке бажання спати в кілька разів знижує продуктивність і ефективність розумової діяльності.

Тому, як стверджує професор Шмідт, літнім людям варто замість дрімоти зайняти себе чимось інтелектуальним. Це може бути розгадування кросвордів, читання і навіть вивчення іноземних слів. Втім, підійде і медитація. При цьому зовсім не обов’язково займатися нею як духовною практикою, а просто зосередитися на своїх думках, привести їх в порядок, стежити за диханням і позбавитися від негативних емоцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button