Технології

Nikola розпочала постачання перших водневих вантажівок до США

Стартап Nikola повідомив про постачання 35 перших серійних вантажівок на водневих паливних елементах клієнтам у Північній Америці. Компанія стала першим постачальником магістральних тягачів, які використовують водень як паливо. Замість вихлопних газів ці транспортні засоби виділяють водяну пару.

Nikola виробила 42 водневі вантажівки, 35 з яких поставила дилерам. Інші компанія залишила собі для тестування та демонстрацій. До клієнтів у Північній Америці входять Biagi Bros, IMC Logistics, 4Gen/Duncan and Sons Lines, Alberta Motor Transport і Coyote Container. Остання навіть здійснила поїздку завдовжки 1386 км із порту Окленда до порту Лонг-Біч з однією заправкою на маршруті.

Минулого року Nikola була змушена відкликати всі акумуляторні вантажівки серії Tre, що вийшли на ринок, через проблеми з безпекою, пов’язані з можливим займанням тягових батарей. Компанія планує до кінця першого кварталу завершити заміну цих батарей на безпечніші та повернути оновлені вантажівки своїм клієнтам до початку третього кварталу.

Як тільки всі вантажівки будуть повернуті, Nikola почне модернізувати решту парку, щоб продати їх до кінця 2024 року. У Nikola повідомляють, що вдосконалена вантажівка включатиме кілька модернізацій, у тому числі збільшену вантажопідйомність.

Виторг Nikola зріс більш ніж удвічі в четвертому кварталі ($11,5 млн проти $5,5 млн), але знизився в 2023 році ($35,8 млн) порівняно з 2022 роком ($49,7 млн). Чисті збитки у четвертому кварталі були нижчими ($153,6 млн проти $222 млн). Проте з 2022 року збитки Nikola збільшилися: у 2023 році чистий збиток становив $966 млн. За останні 12 місяців акції компанії Nikola знизилися на 70% і на 99% порівняно з їхнім максимумом, досягнутим невдовзі після виходу на біржу у 2020 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button